Ringerike snublet mot Grüner, veien åpen for Nidaros

Ringerike møtte Grüner hjemme og måtte gi fra seg 2 poeng etter en kamp der veldig lite stemmer fra midtveis i første og ut matchen. Tunge fravær riktig nok, men fravær av spillere er en del av gamet som lagene må kunne håndtere og leve med. Grüners mannskap, og spesielt de yngre gutta, skal ha skryt for det de presterer i en kamp der de havner under 2-0 men klarer derfra å gå til 2-3 i Schjongshallen før Ringerike svarer 3 sekunder før andre pause. 3-3 til fulltid, Grüner setter mål i sudden og 2 poeng til laget fra Oslo.

Nytt møte mellom lagene på lørdag.

Samme lørdag/søndag møtes Nidaros og Gjøvik i Trondheim. Ringerike er vel nå avhengig av å ta Grüner samt at Nidaros avgir så mye poeng som mulig mot Gjøvik.

Det som taler mot det er at Gjøvik har egentlig absolutt null å spille for disse to kampene. De kan ikke ta igjen de foran, og kan heller ikke bli tatt igjen av de bak. Gjøvik vet de skal spille mot andreplassen og kan “hvile ” seg inn mot best av 5 matchen.

Men, hat mot tap er forhåpentligvis sterkere enn ønske om en slaraffentur til Trondheim.

Nidaros har Hasle-Løren i to siste, mens Ringerike har Gjøvik.

Grüner og Manglerud Star kniver om plass 4. Manglerud har Hasle-Løren på lørdag mens Grüner som sagt har Ringerike.

Ski kan med seier mot Kongsvinger sikre plassen i 1-div. De vil da ha 29 mens Kongsvinger maks kan oppnå 28.

Skulle Kongsvinger ta 3 poeng mot Ski på lørdag vil det skille 1 poeng mellom de før de siste 2 kamper…

Hasle-Løren tar ikke 9 poeng på sine siste 3 kamper og er klar for kvalifiseringsspill mot TIF Viking/Bergen og Tromsø (høyst sannsynlig om ikke Rosenborg/Nidaros har ombestemt seg på en eller annen måte) og da enten Kongsvinger eller Ski.

 

Hva er lagenes vei inn mot serieslutt?

RIN: GRÜ, GJØ, GJØ

NID: GJØ, GJØ, H/L, H/L

GJØ: NID, NID, RIN, RIN

GRÜ: RIN, KON, KON

MS: H/L, SKI, SKI

SKI: KON, MS, MS

KON: SKI, GRÜ, GRÜ

H/L: MS, NID, NID

 

82 poeng, Ringerike, har spilt 32 kamper, kan max oppnå 91 poeng

81 poeng, Nidaros, har spilt 31 kamper, kan max oppnå 93 poeng

64 poeng, Gjøvik, har spilt 31 kamper, kan max oppnå 76 poeng

45 poeng, Grüner, har spilt 32 kamper, kan max oppnå 54 poeng

44 poeng, Manglerud, har spilt 32 kamper, kan max oppnå 53 poeng

26 poeng, Ski Elite, har spilt 32 kamper, kan max oppnå 35 poeng

22 poeng, Kongsvinger, har spilt 32 kamper, kan max oppnå 31 poeng

17 poeng, Hasle-Løren, har spilt 32 kamper, kan max oppnå 26 poeng

 

 

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg