Denne helgen spilles det 5 kamper i 1-divisjon.
Lørdag spilles Gjøvik – Hasle-Løren, Ski – Ringerike, Grüner – Nidaros og Manglerud Star – Kongsvinger.
Søndag spilles Grüner – Nidaros.
Det er jo nå slik på toppen av tabellen at det kun er Ringerike og Nidaros som kan vinne serien uansett hvordan lagene gjør det i de siste kampene.
Ringerike spiller jo da borte mot Ski på lørdag i sitt returoppgjør etter 7-1 seier hjemme på onsdag.
Nidaros skal til Oslo og Grüner til 2 meget viktige kamper for begge lag. Nidaros må ta alle poengene for å henge med Ringerike i toppen (gitt at Ringerike slår Ski borte), mens Grüner vil med poeng i kampene virkelig ta ballegrep på 4-plassen på tabellen og plass i sluttspillet.
Rivalen om den plassen, Manglerud Star, har jo et lettere kampprogram enn Grüner nå på slutten, så alle poeng Grüner klarer ta nå er meget viktige.
Ski som på sin side ligger på den sikre 6-plassen har 5 poeng tilgode på Kongsvinger. Ski og Kongsvinger møtes i neste spillerunde til noe som kan se ut til å bli 2 finaler om sikker plass i divisjonen. Kongsvinger gjorde jobben hjemme mot Manglerud, og kan de gjøre det igjen på lørdag i Garasjen samtidig som Ringerike slår Ski borte så er avstand bare 2 poeng før de møtes.
Hasle-Løren har 8 poeng opp til Ski.. De klarer nok ikke det, og kan bare begynne forberedelser til kvalifiseringsspill mot de 2 beste (som vil) fra 2-divisjon.
Hva er lagenes vei inn mot serieslutt?
NID: GRÜ, GRÜ, GJØ, GJØ, H/L, H/L
RIN: SKI, GRÜ, GRÜ, GJØ, GJØ
GJØ: H/L, NID, NID, RIN, RIN
GRÜ: NID, NID, RIN, RIN, KON, KON
MS: KON, H/L, H/L, SKI, SKI
SKI: RIN, KON, KON, MS, MS
KON: MS, SKI, SKI, GRÜ, GRÜ
H/L: GJØ, MS, MS, NID, NID
78 poeng, Ringerike, har spilt 30 kamper, kan max oppnå 93 poeng
75 poeng, Nidaros, har spilt 29 kamper, kan max oppnå 93 poeng
61 poeng, Gjøvik, har spilt 30 kamper, kan max oppnå 76 poeng
43 poeng, Grüner, har spilt 29 kamper, kan max oppnå 61 poeng
38 poeng, Manglerud, har spilt 30 kamper, kan max oppnå 53 poeng
25 poeng, Ski Elite, har spilt 30 kamper, kan max oppnå 40 poeng
20 poeng, Kongsvinger, har spilt 30 kamper, kan max oppnå 35 poeng
17 poeng, Hasle-Løren, har spilt 30 kamper, kan max oppnå 32 poeng