Baglerne vant Norsemen Cup, 3-0 mot Geriatriks i finalen

Denne helgen gikk altså Norsemen Cup 2025 av stabelen i Schjongshallen. 10 lag, 6 dommere, fullt bemannet sekretariat og kiosk var i sving for denne årlige kokkos-cupen på Hønefoss.

Geriatriks (altså oldboyslaget) var nok en gang invitert, og gikk til dyst med krum nakke og oppe i ringa (etter hvert)

Det ble spilt 3 kamper fredag kveld og så en haug (20) på lørdag inkludert 2 semifinaler og finale.

Gruppe 1 bestod av Norsemen Svart, Trondheim Underdogs, Ringerike Brann og Redning, Skurva og Gjøvik Old Eagles

Gruppe 2 bestod av Norsemen Hvit, Baglerne, Hamar Irons, Academy og Ringerike Geriatriks.

Alle lag med 4 gruppekamper før 4 lag var klare for sluttspill.

I gruppe 1 var det Norsemen Svart og Skurva som ble klare for semifinale, mens i gruppe 2 var det Baglerne og Geriatriks som toppet.

Semifinale 1 stod mellom Norsemen Svart og Geriatriks.

Semifinale 2 stod mellom Baglerne og Skurva.

Dette endte da opp i en finale mellom Baglerne og Geriatriks der Baglerne vinner. Baglerne var det beste laget gjennom hele turneringen. Målvakt + 9 mann der flere av de ligger på et langt høyere ferdighetsnivå enn de fleste lagene i denne kokkos-cupen kan matche var nok til å dra hjem med trofe-tønna.

Stort kudos til alle som var med, til alle som dømte, til alle som hjalp til med å få dette til å gå rundt. Spesiell kudos til Mats Nyhus som har styrt hele planleggingen og gjennomføringen med jernhånd, inklusive litt regelendringer pga tidsbruk underveis.. blant annet mht straffer i gruppespillet.

Takk også til Kraft Pizza for bankettmat og priser på det vi alle trengte for å justere væskebalansen etter en lang dag med hockey.

 

For Ringerike Geriatriks sin del var dette nok en opptur. Dette var 3 gangen vi er med, og 3 gangen vi er i finalen. Vi vant første gang, og har da tapt de to neste. Men ser man på mannskap Geriatriks stiller med både med hensyn til ferdigheter og alder så synes jeg oppriktig at det er godt gjort at vi spiller oss til finale også dette året.

Det skal sies at vi trodde vi ikke gikk videre til semi i år etter 1 seier, 2 uavgjorte og 1 tap i gruppespillet, men etter tidenes undervurdering fra Norsemen Hvit sin side før kamp mot Academy, og dermed tap der så var Geriatriks klare for semi. Da måtte det ringes etter en som hadde dratt hjem, samt hurtigdrikkes litt vann istedenfor noe annet for å gjøre seg klar for semi mot Norsemen Svart.

Geriatriks og Norsemen Svart er kjente motstandere, og denne kampen ble jevn som forventet, med et ørlite overtak Geriatriks. Geriatriks tar ledelsen 0-1 og 0-2 for Norsemen reduserer 5-6 min før slutt. De tar ut målvakt på slutten og dermed går det som det pleier i Schjongshallen når målvakt tas ut.. 1-3 Geriatriks.

Finalen var helt og totalt Baglerne sin. Geriatriks fant ikke ut av innkomst sone mot de og fikk dermed veldig lite offensiv mulighet. Er ikke sikker på om de gamle hadde en eneste kvalifisert målsjanse i denne matchen.

 

For egen del:

Morsomt å spille mot ikke-kjente fjes en gang i mellom. Hyggelig stemning på is, i hall og garderobe.

Morsomt å score mot 2 forskjellige lag før det har gått 10 sekunder av match.

Og til slutt:

Det har tatt meg 46 ishockeysesonger å ende opp i en posisjon der jeg setter en puck i åpen kasse på slutten da motstander har tatt ut målvakt. Det var morsomt, og nok en box kan checkes.

Nå er det snart bare lobb-scoring igjen.

 

Nå er ishockeyutstyret hengt opp i garasjen for sommeren. Det tas ned igjen i august om ikke noe veldig spesielt skulle skje.

Kanskje ser jeg noen på en golfbane i løpet av sommeren.

Tyrifjord spesielt, men også Atlungstad, Hakadal, Kongsvinger og Losby

 

God sommer til alle sammen 🙂

 

 

 

 

 

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg