Nidaros – Ringerike, opprykksfinale, best av 5

1-divisjon og avslutningen på den endte da som veldig mange spådde før sesongen var i gang.

Nidaros og Ringerike havnet på topp i serien, og kom seg forbi hver sin motstander i best av 5 semifinalen mot hhv Manglerud Star og Gjøvik. Nidaros vant 3-1 i matcher, mens Ringerike vant kamp 5 hjemme for å være klare.

Nå skal lagene inn i en ny best av 5 serie der vinner rykker rett opp i EHL og da bytter plass med Comet. Kampene skal spilles i Leangen Arena og i Schjongshallen.

Leangen Arena, kapasitet 1707

Schjongshallen, kapasitet 1700

 

Kamp 1 : lørdag 22 mars klokka 18.00, Nidaros – Ringerike

Kamp 2 : mandag 24 mars klokka 19.00, Ringerike – Nidaros

Kamp 3 : onsdag 26 mars klokka 19.00, Nidaros – Ringerike

Kamp 4 : fredag 28 mars klokka 19.00, Ringerike – Nidaros

Kamp 5 : søndag 30 mars klokka 18.00, Nidaros – Ringerike

Det er jo ikke sikkert at man trenger spille alle kampene, første til 3 seire vinner (til opplysning for de som ikke visste)

 

Kampene spilles 3×20 som vanlig. Ender de uavgjort etter 3×20 så spilles sudden med sluttspillsregler.

Det vil da si at om man etter 3×20 ikke har en vinner så går lagene i garderoben, isen vannes, man har en vanlig 15 minutters pause, og så starter man periode 4. Sudden spilles altså som helt vanlig 5 mot 5 inntil et lag scorer. Er det ikke avgjort etter 20 minutter så tar man ny pause, ny vanning, og setter igang periode 5.

Det skal avgjøres, kun seier som teller. Om det skjer på fulltid eller i sudden er ikke viktig, det er kamp-seier som teller.

(Storhamar-Sparta er verdens lengste ishockeykamp noensinne… den varte 217 minutter og 14 sekunder effektiv spilletid. Kampen ble avgort i periode 11).

 

Så spørs det da:

Er det duket for trønderhockey opp i øverste liga igjen etter mange år i 1-divisjon?

Er det duket for Ringerike nok en gang opp i EHL?

 

Mange har sine meninger om dette, min mening er at det beste laget i denne finaleserien fortjener opprykket. Det er slike kamper og oppgjør som gjør hockey til verdens beste idrett. Så får diverse folk rundt omkring mene hva de vil om hvem som rykker opp.

Det eneste negative mener jeg med denne best av 5 serien er at den ikke er best av 7.

Det handler om EHL-plass, da burde man følge EHL-system og kjøre best av 7.

Semi kan være best av 5, det er ok, men selve oprykksfinalen bør gjøres om til best av 7.

 

Nå skal det godt gjøres å matche kamp 7 i Stjernehallen, men jeg håper Trøndere og Ringerikinger vet å innfinne seg i ishallene og skape max stemning og støtte.

Det fortjener alle involverte i begge lag!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg